Misie – Kubusie

Misie – Kubusie to 5 i 6  latki. Chodzą do przedszkola trzeci rok, więc coraz lepiej się znają i nawiązują przyjaźnie.  Chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne podczas zabaw i zajęć. Bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane zarówno w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Lubią też wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Wiele radości sprawia im nauka tańców oraz śpiewanie piosenek. Dziewczynki lubią zabawę w kąciku kuchennym, a chłopcy tworzą piękne budowle z klocków. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. W tym roku dodatkowo zaczną poznawać litery, czytać, dodawać i odejmować :) .

GRUPA MISIE – KUBUSIE

W barwach jesieni

W tym tygodniu będziemy rozmawiać o jesiennych kolorach. Poznamy literę A oraz cyfrę 2, a także wiersz autorstwa Ewy Matejczyk pt. Jesienna gra w kolory:

Listeczki jesienią w kolory grają

Wirując z wietrzykiem na ziemię spadają

Brązowy na trawce leży cichutko,

Żółty wiruje dokoła wolniutko.

Czerwony usiadł i patrzy z daleka,

Jak pomarańczowy z gałązki ucieka

Ogródek przedszkolny Misiów – Kubusiów

Głównym powodem założenia ogródeczka przedszkolnego była chęć kształtowania u dzieci postawy ekologicznej poprzez zastosowanie tej atrakcyjnej formy edukacji. Pragnęliśmy aby dzieci mogły uzyskać wiedzę o etapach rozwoju i warunkach życia roślin i obserwować zmiany zachodzące w wyglądzie roślin w ciągu roku. Chcieliśmy by dzieci nauczyły się posługiwania się prostymi narzędziami ogrodniczymi i wyrobiły w sobie nawyk systematycznego pielęgnowania roślin w ogródku, czego uhonorowaniem miało być zbieranie plonów i degustowanie ich podczas posiłków przedszkolnych. Zależało nam, aby dzieci miały  praktyczną możliwość poznania różnorodnych gatunków roślin występujących w ogrodzie – ziół, kwiatów, warzyw i owoców – i nauczenia się je rozpoznawać i prawidłowo nazywać.
Nasz przedszkolny ogródek pozwala dzieciom na  bliższe poznanie i bezpośredni kontakt z przyrodą wpływając w ten sposób na wzbogacenie wiedzy i słownictwa dzieci oraz poznawanie przyrody wszystkimi zmysłami poprzez różnorodne działania, zabawy, eksperymenty i doświadczenia. Prowadzenie w ogrodzie hodowli i obserwacji różnorodnych roślin, pielęgnacja rabaty kwiatowej, uprawianie ziół, warzyw i owoców w znacznym stopniu przyczyni się do wzrostu u dzieci odpowiednich zachowań wobec przyrody.

Z pierwszą wizytą w bibliotece

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.
Dlatego też w dniu 17 września 2019 roku zapoczątkowaliśmy wyjścia do biblioteki, które będziemy powtarzać cyklicznie w każdy wtorek. Tematem pierwszego spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Zwiedziliśmy placówkę, dowiedzieliśmy się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Nie zabrakło również głośnego czytania.
Pani Bibliotekarka przeczytała Misiom książkę pt: „Podróż Srebrnego” Agnieszki Ginko, której ze skupieniem wszyscy wysłuchaliśmy.
Żegnając się dzieci zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć :) .

RUCH DROGOWY

Ponieważ ruch drogowy jest bardzo ważny dla nas wszystkich, toteż przez cały tydzień uczyliśmy się jego zasad. Zapamiętaliśmy numery telefonów alarmowych i śpiewaliśmy bardzo fajną piosenkę o światłach. A oto jej słowa:
Kolorowe światła
Do przedszkola co dzień rano idę przez ulice z mamą.
Droga wcale nie jest łatwa, bo na skrzyżowaniu światła.

Czerwone światło stój, zielone światło idź,
na żółtym świetle zawsze czekaj tak już musi być.

Samochody w rzędach stoją na kierowców spoglądają,
Czy już światło jest zielone, by odjechać w swoja stronę.

Czerwone światło stój, zielon.e światło idź,
na żółtym świetle zawsze czekaj tak już musi być.

Policjanci wciąż pracują, skrzyżowania obserwują.
Czy przepisy wszyscy znają i czy znaków przestrzegają.

Czerwone światło stój, zielone światło idź
na żółtym świetle zawsze czekaj tak już musi być.

DRODZY RODZICE Z GRUPY MISIE – KUBUSIE !!!

Bardzo prosimy o zakupienie pakietu książek dla Waszych pociech. Dla dzieci 5-letnich (decyduje rok urodzenia, a nie konkretna data urodzin) pakiet „Dzieciaki w akcji” 5-cio latek. Natomiast dla dzieci 6-letnich (decyduje rok urodzenia, a nie data urodzin) proszę zakupić pakiet: „Dzieciaki w akcji” 6-cio latek. Bardzo prosimy o dostarczenie książek do przedszkola do 6 września.
Dziękujemy bardzo :) Pani Basia i Pani Dorotka :)

WIZYTA W BIBLIOTECE

01  października po raz kolejny dzieci z grupy Misie – Kubusie odwiedziły bibliotekę. Tym razem wszyscy mieliśmy niespodziankę,  bo panie z biblioteki przygotowały dla nas teatrzyk pt. „ W zoo”. Przedstawiły dzieciom różnorodne pozycje z literatury dziecięcej , które nawiązywały do tematyki zwierząt : „ Na wyspach Bergamutach”,     „ Zoo”                J. Brzechwy. Dzieci z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w przedstawieniu, jednocześnie były skupione i bardzo zainteresowane.  Było to naprawdę bardzo miłe spotkanie.

ZBIÓRKA KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

Nadeszła jesień, a w naszych ogrodach i parkach  możemy zauważyć mnogość jej „darów” w postaci liści, kasztanów, żołędzi itp. W tym roku Pani Jesień obdarowała nas nimi nad wyraz hojnie! W związku z tym Misie – Kubusie zajęły się zbiórką kasztanów i żołędzi. Część zbiorów udekoruje nasz kącik przyrodniczy, jednak większość tych darów zaniesiemy do biblioteki.

Zebrane przez nas kasztany pomogą naszym leśnym przyjaciołom przetrwać trudne zimowe dni.

PIOSENKA O JESIENI

1. Stoi jesień na peronie

Żółte liście ma w wagonie

I kasztany i żołędzie –

Dokąd z nimi jechać będzie

Dokąd z nimi jechać będzie?

Ref. Przed siebie, przed siebie wprost!

Przez mokry, deszczowy most.

Przed siebie, przed siebie w dal!

Na pierwszy jesienny bal.

2. Rusza pociąg, sapiąc głośno

Już w przedziałach grzyby rosną.

A na półce wśród bagaży

Leży sobie bukiet jarzyn.

Rusza pociąg sapiąc głośno.

Ref. Przed siebie, przed siebie wprost…

3. Pędzi pociąg lasem, polem

Pod ogromnym parasolem.

Wiezie rynny i kalosze

I owoców pełne kosze.

Pędzi pociąg lasem, polem.

Ref. Przed siebie, przed siebie wprost…

ZAJĘCIE POKAZOWE Z AIKIDO

Dnia 08.10.2019 r. naszą grupę odwiedził pan Sebastian, który przeprowadził zajęcia pokazowe z elementami aikido. Dzieci były zachwycone tym spotkaniem i możliwością wspólnych ćwiczeń z mistrzem. Zajęcia takie umożliwiają dzieciom danie upustu nagromadzonej energii, ale polecane są także dzieciom nieśmiałym, które noszą w sobie opory do kontaktów z rówieśnikami. Budowana przez instruktora atmosfera ciepła i zaufania sprawia, że nawet najspokojniejsze dzieci zaczynają się otwierać, a mali buntownicy opanowują reguły funkcjonowania w grupie.

ZDROWO I KOLOROWO

O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców                  wiedzą Misie – Kubusie

09.10 2019 r. bawiliśmy się w „owocowy stragan” , dzięki przyniesionym przez dzieci różnorodnym owocom, za co rodzicom gorąco dziękujemy.

Dzieci określały  kształt, kolor, wielkość oraz nazwę owoców. Tego dnia miały dużo pracy, każdy kroił owoce na kawałki oraz nadziewał na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki i koreczki owocowe. Oczywiście Misie wiedzą, że za nim przystąpimy do pracy  z owocami, najpierw trzeba je dokładnie umyć, umyć ręce  i założyć fartuszki, żeby nie poplamić się sokiem z owoców.

Po skończonej pracy wszystkie Misie ze smakiem zajadały owocowe przysmaki. Koreczkami owocowymi poczęstowaliśmy wszystkie Panie w przedszkolu. Dzieciom  bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

http://www.przedszkoledelfinek.eu/assets/images/tort.png

Szczególnie wyjątkowym dniem dla naszych dzieci jest dzień ich urodzin. Wspólne przeżywanie tej uroczystości bardzo silnie wpływa na rozwijanie i kształtowanie sfery emocjonalnej a także dostarcza udanych wrażeń i pożądanych społecznie przeżyć. W naszej grupie uroczyście obchodzimy dzień urodzin. Jubilaci otrzymują koronę, kolorowy balon oraz w tym dniu czują się wyjątkowo. Są zabawy, konkursy oraz mnóstwo życzeń i  wesołe  odśpiewanie 100 lat.

Misie – Kubusie życzą wszystkim rodzicom i bliskim z okazji urodzin dużo zdrowia i samego szczęścia!

http://www.przedszkoledelfinek.eu/assets/images/baloniki.gif

Możliwość komentowania jest wyłączona.