Misie – Kubusie

Misie – Kubusie to 4 i 5  latki. Chodzą do przedszkola drugi rok, więc coraz lepiej się znają i nawiązują przyjaźnie.  Chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne podczas zabaw i zajęć. Bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane zarówno w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Lubią też wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Wiele radości sprawia im nauka tańców oraz śpiewanie piosenek. Dziewczynki lubią zabawę w kąciku kuchennym, a chłopcy tworzą piękne budowle z klocków. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo też lubią zabawy ruchowe, dydaktyczne i tematyczne w kącikach zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi i spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy.   Przed nami wiele zabaw, zajęć, spotkań i doświadczeń , które rozwiną ich osobowość i charakter.

GRUPA MISIE – KUBUSIE

DRODZY RODZICE Z GRUPY MISIE – KUBUSIE !!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
NA UROCZYSTOŚĆ ZWIĄZANĄ Z DNIEM MAMY I TATY,

KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 29.05.2019 ( ŚRODA ) O GODZ. 16.00.
ŻYCZYMY MIŁYCH WRAŻEŃ!!!
DZIECI I PANIE Z GRUPY MISIE – KUBUSIE

W dniu 14 maja dzieci z grupy Misie – Kubusie oraz z grupy  Kangurki wybrały się na wycieczkę do Zagrody edukacyjnej „ Zosia” w Bieruniu – Jajosty.

Zapoznaliśmy się z życiem zwierząt gospodarskich (m.in. owce, kozy, króliki, kury i inny drób) oraz egzotycznych (trzy rodzaje strusi). Mieliśmy okazję poznać wszystkie te zwierzęta z bliska.  Kosztowaliśmy przepysznych dań z jaj, miodu, mleka i śmietany przygotowanych specjalnie dla nas.
Braliśmy również udział w warsztatach, podczas których wykonywaliśmy breloczki ze strusiej skóry.
Na terenie Zagrody utworzona została wystawa strojów regionalnych z południowej Polski, zabawek drewnianych oraz naczyń glinianych. Działa również kuźnia – ginący zawód. Wszystko to mogliśmy zobaczyć i podziwiać.

WIZYTA W WOJSKOWEJ KOMENDZIE UZUPEŁNIEŃ W TYCHACH

W dniu 14.03.2019 r. dzieci z grupy Misie – Kubusie wybrały się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tychach. Spotkanie miało charakter kształcenia obywatelskiego, z którego dzieci mogły się dowiedzieć w jaki sposób wykorzystywane są psy w służbach mundurowych. Ponadto st. szer. Sławomir Stolorz podczas krótkiego wykładu przybliżył nam jak wygląda życie żołnierza na misjach pokojowych. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i szerzenie wśród dzieci patriotycznej postawy.

Przytulisko
Już kolejny rok do naszej grupy zawitała Pani z  Przytuliska dla bezdomnych zwierząt „ Przystań – Ocalenie” z Ćwiklic. Pani Danusia przyjechała do nas ze śliczną kotką o imieniu Malinka. Niestety Malinka okrutnie została skrzywdzona przez los. Błąkając się po lesie natrafiła na sidła i ucięło jej dwie tylnie łapki. Jednak mimo takiego nieszczęścia jest słodkim przytulakiem. Dzieci mogły dowiedzieć się co to jest za miejsce – Przytulisko oraz jak można pomóc zwierzętom  tam mieszkającym. W Przytulisku w Ćwiklicach jest ponad 80 kotków i jeszcze więcej piesków. Są koniki i inne bezdomne zwierzątka. Wszyscy wiemy , że zwierzątka te potrzebują karmy, ciepłych koców szczególnie teraz zimą. Nasze przedszkole przyłączyło się do zbiórki karmy i innych potrzebnych rzeczy , które można wykorzystać w Przytulisku by przynajmniej w ten sposób zwierzęta miały namiastkę domu i w miarę możliwości niczego im nie brakowało.
POMAGAJMY ZWIERZĘTOM!!!

MAMA ZUZI CZYTA BAJKĘ
Na spotkaniu z cyklu „Poczytaj mi mamo, tato”  mama Zuzi przeczytała Misiom bajkę pt” ELMER – słoń w kratkę z Wielkiej księgi przygód autorstwa Davida McKee .
To światowy bestseller! Elmer – słoń w kratkę to ulubieniec przedszkolaków na całym świecie.
Razem z Elmerem dzieci odkrywają swoje indywidualne talenty, budują poczucie własnej wartości, uczą się tolerancji i otwartości oraz przekonują się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół.

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” już na stałe zagościła w naszej grupie. Wszyscy wiemy, że czytanie niesie nieprzecenione korzyści w rozwoju dziecka i jest dziś ważniejsze niż było kiedykolwiek,. Biorąc te argumenty pod uwagę w naszej grupie regularnie czytamy dzieciom. Do czytania zapraszamy też różne osoby. Dzisiaj czytali nam bajki uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Muzycznej. Były to bajki napisane i zilustrowane przez samych uczniów. Marlenka przeczytała nam bajkę pt.”  Przygody kota Filemona”, natomiast Arek i Hania bajkę pt. „ Przygody Gwiazdki Lili”. Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchały czytanych bajek. Było miło i ciekawie, dlatego umówiliśmy się na kolejne spotkania. Starsze koleżanki i koledzy  zapewnili , że chętnie znowu nas odwiedzą. Serdecznie dziękujemy za czytanie.

Spotykamy się z Panem Policjantem systematycznie kilka razy w roku, byśmy mogli przypomnieć sobie o bezpiecznych zasadach poruszania się w przedszkolu oraz poza nim a także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o pracy Policjantów.
Poznaliśmy  mundury jakie noszą Policjanci w pracy, a także wiele sposobów zapobiegania wszelkim niebezpieczeństwom jakie czyhają na dzieci i dorosłych w ciągu dnia i nocy. Dzieci z ciekawością słuchają Pana Policjanta, zadają pytania i proszą o pokazanie z bliska kajdanek i pałki. Miały również możliwość porozmawiania przez radiostację. Są to bardzo interesujące spotkania i z niecierpliwością czekamy na następne.

Sznupek
Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach zorganizowała na terenie województwa śląskiego akcję edukacyjną dla najmłodszych „ Ze Sznupkiem bezpiecznie w drodze”, podejmującą tematykę bezpieczeństwa na drodze. Nasza grupa wzięła w niej udział. Akcja rozpoczęła się o godzinie 10.00. Wszystkie dzieci , które zostały zgłoszone do akcji wzięły udział w ustanowieniu rekordu Polski w liczbie uczestników tejże akcji. Ponadto celem akcji było zwiększenie świadomości i poziomu bezpieczeństwa na drodze wśród najmłodszych mieszkańców województwa śląskiego oraz ocieplenie wizerunki policjanta jako funkcjonariusza publicznego, który jest blisko dzieci, jest otwarty i zawsze służy pomocą.

Urodziny w Misiach
STO LAT!!!
W dniu Twojego święta życzę Ci:
subtelnej niecierpliwości wiosny,
łagodnego wzrastania lata,
cichej dojrzałości jesieni,
i mądrości dostojnej zimy.
Wielu chwil radości,
aby każdy dzień był dla Ciebie niezapomnianą przygodą i powodem do zadowolenia.
Chciałabym, aby nigdy nie zabrakło Ci CIEPŁA i MIŁOŚCI
najważniejszych osób w Twoim życiu,
Bądź zawsze szczęśliwy i wyrozumiały,
i aby nigdy nie opuszczał Cię dobry nastrój:)

Urodziny w Misiach zapamięta każdy przedszkolak!
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi.
Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność. Dzień ten stanowi symbol jego narodzin i przyjścia na świat. Urodziny w naszej grupie to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilata. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego w naszej grupie świętujemy urodziny każdego dziecka.

Dzień Babci i Dziadka
Kolejny rok w naszej grupie hucznie obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. To jeden z najbardziej niezwykłych dni w przedszkolu, kiedy możemy wspólnie z babcią i dziadkiem uczcić ich święto. Ta uroczystość jest po to, aby dzieci mogły podziękować w szczególny sposób swoim babciom i dziadkom za poświęcony czas, wspólne zabawy, spacery, za dobre rady i pomoc w trudnych chwilach.

To babcia i dziadek są zawsze, kiedy ich potrzebujemy. Tak więc kierujemy w ich stronę naszą wdzięczność, uśmiech życząc zdrowia, siły i wytrwałości oraz gorące podziękowania za to, że są z nami.

100 lat Babciu i Dziadku!


Klub Zdrowego Przedszkolaka
W roku szkolnym 2018/2019 nasza grupa przystąpiła do wojewódzkiego projektu pn. „ Klub zdrowego przedszkolaka” przy współpracy z PSSE w Tychach. Głównym celem projektu jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i ich rodziców. Do maja 2019 roku będziemy prowadzić zajęcia o tematyce: prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna, higiena rąk, promieniowanie słoneczne, rodzaje dymów i ich unikanie oraz  wiele innych.

Żyjmy zdrowo !

Mama Zuzi opowiada o swoim zawodzie
Do naszej grupy  przyszedł bardzo interesujący gość – Mama Zuzi.
Dobrze wszystkim dzieciom znany rodzic ich koleżanki z grupy, przyszedł, aby opowiedzieć przedszkolakom o swoim trudnym i bardzo ciekawym zawodzie.
Mama Zuzi jest księgową.
Okazuje się, że praca księgowej to nie tylko pasja. Zawód ten wymaga wielkiej wiedzy i ciągłego doświadczenia w pracy.
Spotkanie było bardzo miłe, tym bardziej, że na koniec mama Zuzi przygotowała dla  dzieci  niespodziankę. Wszystkie dzieci mogły choć na chwilkę poczuć się księgowymi wypisując różne druczki. U większości dzieci były to kropeczki lub krzyżyki ale zabawa była przednia.

http://www.przedszkoledelfinek.eu/assets/images/tort.png

Szczególnie wyjątkowym dniem dla naszych dzieci jest dzień ich urodzin. Wspólne przeżywanie tej uroczystości bardzo silnie wpływa na rozwijanie i kształtowanie sfery emocjonalnej a także dostarcza udanych wrażeń i pożądanych społecznie przeżyć. W naszej grupie uroczyście obchodzimy dzień urodzin. Jubilaci otrzymują koronę, kolorowy balon oraz w tym dniu czują się wyjątkowo. Są zabawy, konkursy oraz mnóstwo życzeń i  wesołe  odśpiewanie 100 lat.

Misie – Kubusie życzą wszystkim rodzicom i bliskim z okazji urodzin dużo zdrowia i samego szczęścia!

http://www.przedszkoledelfinek.eu/assets/images/baloniki.gif

Możliwość komentowania jest wyłączona.