Króliczki

KRÓLICZKI TO SUPER GRUPA JEST!

LUBIMY SIĘ UCZYĆ I TAŃCZYĆ TEŻ

W PRZEDSZKOLU MIŁO CZAS SPĘDZAMY

CHOCIAŻ JESTEŚMY TU BEZ MAMY!

FAJNA ZABAWA NO I NAUKA

TO RZECZY KTÓRYCH KAŻDY Z NAS SZUKA

CHOĆ CZASEM TROCHE TU NABROIMY

TO DOBRĄ MINĄ TO NADROBIMY!

KOŃCZĄC – PRZEDSZKOLE TO SUPER SPRAWA

TUTAJ NAUKA – A Z NIĄ ZABAWA

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na ostatnie spotkanie w takim gronie. Dnia 7 czerwca o godzinie 17-tej zapraszamy na Święto Rodzinki połączone z pożegnaniem dzieci, które od września rozpoczną naukę w szkole. Uśmiechamy się do Państwa i prosimy o słodki poczęstunek na tę uroczystość. Z góry dziękujemy. Panie Dorotki z grupy Króliczki.

Zebranie z rodzicami

Uwaga Króliczki

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci z grupy Króliczki na zebranie, które odbędzie się 29 kwietnia o godzinie 17.00. Celem zebrania, między innymi, będzie gotowość szkolna Waszych dzieci.

Panie Dorotki

Od uprawy do potrawy

28 lutego dzieci z naszej grupy wzięły udział w warsztatach „Od uprawy do potrawy”, które odbyły się w tyskim Tesco. Dzieci dowiedziały się między innymi, jak prawidłowo czytać etykiety i odkodować jajko, poznały piramidę żywienia oraz próbowały nowych smaków, a wszystko w formie gry terenowej. Na nasze dzieci czekało wiele zagadek i ciekawostek związanych z tematyką edukacji kulinarnej i niemarnowania jedzenia. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć :) .

„Legenda o królewnie Wandzie”

19 listopada „Króliczki” wystąpiły w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach z przedstawieniem „Legenda o królewnie Wandzie”. Dzieci w pięknych strojach, którym towarzyszyła bogata scenografia z dużym zaangażowaniem przedstawiły muzyczną opowieść.
Na widowni zasiadali uczniowie szkoły, dzieci z Przedszkola nr 14 oraz nasze przedszkolaki z grupy Kangurki.
Dostaliśmy ogromne brawa :) .

Akademia z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

14 listopada dzieci z grupy Króliczki przygotowały akademię z okazji odzyskania niepodległości prze Polskę. Dzieci trzymając flagi inscenizowały wiersz pt: „Wolność Ojczyzny”. Z dumą recytowały wiersz T. Bełzy pt: „Katechizm małego dziecka” oraz śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej:
„Nasz Polska, to góry i morze”
„To nasze godło – Biały Orzeł”.
„Nasza Polska, to barwy dwie
To najpiękniejsza czerwień i biel”

MAŁY KUCHARZ

Drodzy rodzice dzięki Waszej hojności udało nam się zrealizować kolejne zamierzenia z projektu „Mały kucharz”. Zrobiliśmy pyszną lemoniadę cytrusową, której wypiliśmy aż 6 dzbanków, a dwoma kolejnymi poczęstowaliśmy personel przedszkola. Do dosłodzenia lemoniady użyliśmy syropu z agawy. Było pysznie.

Również serdecznie dziękujemy za owoce polskich sadów, które dzieci przyniosły na zajęcia. Było ich mnóstwo i jeszcze dzisiaj będziemy je dojadać. Zrobiliśmy z nich 2 ogromne miski sałatki owocowej, do której dodaliśmy sos przygotowany z miodu, oliwy i dużej ilości soku wyciśniętego z cytryny. Poza tym polaliśmy pyszną glazurą balsamiczną o smaku owoców leśnych i malinowym. Natomiast przysłowiową wisienką na torcie była słodka posypka i płatki migdałów. Większość dzieci zjadła dokładki, ale czwórce dzieciaków nie smakował sos balsamiczny i nie ma w tym niczego zaskakującego, bo przecież nowe smaki poznajemy powoli i stopniowo się do nich przyzwyczajamy.

Króliczki 13 września 2018 roku rozpoczęły swoją przygodę kulinarną. Dzisiaj przygotowały pyszną lemoniadę arbuzową. Najfajniejsza zabawa była z wyciąganiem pestek, które strzelały po całym stoliku. Dzieci poznały i zapamietały (chyba :D ) przepis.
Degustacja nie miała końca, a mimo to zostały jeszcze 2 dzbanki pełne aromatycznego napoju, którym dzieci poczęstowały cały personel przedszkola. Nasza kochana pani intendenka kupiła nam naprawdę wieeelki owoc. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Możliwość komentowania jest wyłączona.