KangurkiW dniu 14 maja dzieci z grupy Misie – Kubusie oraz z grupy  Kangurki wybrały się na wycieczkę do Zagrody edukacyjnej „ Zosia” w Bieruniu – Jajosty.
Zapoznaliśmy się z życiem zwierząt gospodarskich (m.in. owce, kozy, króliki, kury i inny drób) oraz egzotycznych (trzy rodzaje strusi). Mieliśmy okazję poznać wszystkie te zwierzęta z bliska.  Kosztowaliśmy przepysznych dań z jaj, miodu, mleka i śmietany przygotowanych specjalnie dla nas.
Braliśmy również udział w warsztatach, podczas których wykonywaliśmy breloczki ze strusiej skóry.
Na terenie Zagrody utworzona została wystawa strojów regionalnych z południowej Polski, zabawek drewnianych oraz naczyń glinianych. Działa również kuźnia – ginący zawód. Wszystko to mogliśmy zobaczyć i podziwiać.
„JEMY ZDROWO – KOLOROWO”
Pod takim hasłem nasza grupa w dniach 9-10 października zajęła się przygotowaniem pełnych witamin przysmaków.
Wykonaliśmy kolorowe i apetyczne szaszłyki, które wszystkim smakowały.
Samodzielnie kroiliśmy przyniesione przez dzieci owoce na „witaminową sałatkę”.
Było pysznie, zdrowo i kolorowo.
MOC WITAMIN BĘDZIE Z NAMI

„WYKOPKI” – wycieczka edukacyjna
17 września grupa „Kangurki” wyjechała na wycieczkę do Akuku w Mikołowie.
Tematem warsztatów były ziemniaki. Na polu wraz z panem rolnikiem zajęliśmy się zbieraniem ziemniaków, z których później wykonaliśmy ziemniaczanego stworka. Poznaliśmy historie ziemniaka. Bawiliśmy się na dwóch placach zabaw. Podziwialiśmy przepiękne jesienne kwiaty i zioła. Obserwowaliśmy różnego gatunku zwierzęta (kozy, żółwie, kury…) na zakończenie wszyscy głodni zasiedliśmy do ogniska aby z wielkim apetytem zajadać pieczone ziemniaczki.
Było pysznie

Możliwość komentowania jest wyłączona.